Sajnos egyelőre nem tudom a templom látogathatósági idejét.
-
A Via della Colonna és a Borgo Pitti sarkán van egy kis kolostortemplom, mely Maddalena dei Pazzi nevét viseli. A kolostor udvarát Giuliano da Sangallo tervezte. Ha maga a templomocska nem is túl érdekes, de névadója annál inkább megérdemli, hogy megtudjunk néhány tényt az életéről a fenti linken. De az, amiért igazából érdemes ezt a templomot is felvenni a csodálni valók közé, az nem itt vár ránk!
-
A templom hajdani kolostorának káptalan termében az amúgy nem túlságosan népszerű festő, Perugino három részből álló falfestménye igazi csemege a festészet rajongóinak, főleg mint a perspektíva mintapéldánya!
-
Magát a templomot is érdemes lenne alaposan megnézni, az 1260-as évek végén francia Ágoston rendi szerzetesek hozták létre és tartják fenn most is. Valószínűleg leginkább Firenzében élő francia hívek látogatják.
-
Pietro Perugino 1496-ban alkotta meg a "Kereszrefeszítés és szentek" című festményét. ami a templom kolostorában látható Firenzében. A mű legnagyobb értékének a kép "nyugalmasságát" tartják, mintha mindenki megbékélt volna a helyzettel, hitte volna, hogy így kellett történnie az eseményeknek, vagyis Jézus teste ugyan meghalt, de a lelke megtalálta végre az örök nyugodalmat. Érdekes momentum a képen, hogy (a leírás szerint) Mária Magdolna térdel a kereszt mellett, míg Szűz Máriát a baloldalon támogatják. Nagy valószínüséggel János apostol van ábrázolva a kereszt előtt piros köpönyegben..., de hát ez egy festő által készített kép, aminek szereplőinek láttatása csupán a festő képzeletére van bízva. Ám pont azért művész, hogy a fantáziája és ügyessége lehetővé tegye számunkra különleges, de talán soha meg nem történt események láthatását. Bizonyára sokaknak volt vagy lesz lehetőségük látni személyesen is ezeket a festményeket.
-
A Borgo Pinti és a Via della Colonna sarkán lévő iskolaépület bejáratán juthatunk el a kolostor káptalantermébe, ahol ezek a csodálatos művek láthatóak földi halandók számára is.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése