I. Ferdinando nagyherceg bíboros volt Rómában, és esélyt láttak sokan arra, hogy majdan pápa lesz. Minden tekintetben tökéletesnek látszott a feladatra, okos volt, szorgalmas, tisztelettudó, és ami igen jellemzi a Mediciket, álhatatos műgyűjtőként csodálatos műtárgyakat vásárolt vagy készíttetett művészeivel.
-
-
Mint uralkodó is nagyon ígéretes volt, jó kapcsolatot tartott fenn kora jelentős szereplőivel, tartós békére törekedett államában. Feleség választásában a francia kapcsolatot igyekezett erősítni, Christine de Lorraint választotta, aki a francia királyné, Medici Katalin unokája volt. Esküvőjük alkalmával a Pitti palota udvarát vízzel árasztották el, majd csatajelenetet rendeztek benne.és sok hasonló látványossággal szórakoztatták vendégeiket. Christine 9 gyermeket szült és 72 évet élt, ami igen ritka volt akkoriban.
I. Ferdinando az Arnóból hajózható csatornát csináltatott és így összekötötte Livornót Firenzével, ami által mondhatni tengeri kikötője lett Firenzének. Bárkinek szabad letelepedést engedélyezett, így Livorno nagy fejlődésnek indult abban az időszakban.
Legnagyobb vállalkozása azonban a család szerinte méltó emlékéről szólt, ami a Capella dei Prinzipi lett. Ferdinando nagyherceg elhatározta, hogy valami egészen különleges és hatalmas építményt csináltat a junior ág emlékére, és ez sikerült is neki. Hogy tetszik-e ez a vállalkozás mindenkinek, az mellékes volt, mert szinte semmi nem volt elképzelhetetlen számára. A hatalmas épületen azért nem olyan nagyon hatalmas a kupola, de azért jó magasan van és messzire ellátszik. A kör alaprajzú épületben körben vannak a gyönyörűen megmunkált porfír koporsók, melyek mögött az adott fejedelem szobra áll, illetve állt volna, de talán nem készült el mind. Ám valami ennél furcsább dolog is van ott, merthogy azok a koporsók üresek voltak és üresek ma is, a tetemek óvatossági okokból egy hátúlsó zárt teremben vannak! Alapvetően ez minket annyira nem érdekel, nem igazán kedveljük a nagyhercegeket. Akihez talán fűz minket valami érzelem, az Anna Maria Lujza, akinek nem engedték meg, hogy nagyhercegnő legyen, de képletes sírja természetesen neki is itt van. Pietre delle Dure volt annak a műhelynek a neve, ahol az itt felhasznált féldrága köveket megművelték. Úgy hírlik, hogy magát a műhelyt kizárólag ennek a vállalkozásnak alapították.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése