Lotharingiai I. Lipót nagyherceg 1784-ben elrendelte egy külön kiállítóterem megépítését arra a célra, hogy a festészetre fogékony ifjak az ott tanulmányozható képek alapos vizsgálatával tanulhassanak általuk. Erre a célra jött létre a Modern Művészetek Galériája, ahol minden évben voltak kiállítások, és a legsikeresebb képeket ott helyezték el.
Ám idővel ismét költözködni kellett, 1914-ben a királyi család kiköltözött a palotából, és helyükre az akkor már igen jelentős mennyiségű alkotásból állandó kiállítást rendeztek be.a felső emeleten. A "Modern képtár" 1922-ben kezdte elfoglalni itt a palotában a helyét, majd két év múlva nyilvánossá tették a kiállítást. Összesen 30 terem telt meg festményekkel, a művek több, közel 250 év munkáját ölelik fel, 1750-től 1914-ig. Bár gazdag művészeti értéket képviselnek a Modern képtár képei is, de azért talán a Galleria Palatinához nem mérhető a művek művészeti értéke, így ha idő szűkében választani kell, akkor a Palatina meglátogatása tűnik jobb döntésnek. De azért nem árt utána nézni, hogy kit mi is érdekel igazából a jelentős időket kívánó választékból.
Azt tapasztalatból tudom, hogy az Uffizihez hajnaltól sorba kell állni, mert arra a múzeumra van a legnagyobb érdeklődés. Én nagyon büszke vagyok arra, hogy egyszer elsőnek léptem be az Uffizibe néhány óra álldogálás után..., de megérte, mert aki nyitás körül megy, annak nagyon hosszú várakozással kell számítania, hiszen a már bentlévők nem sietnek, hanem bizonyára alaposan körülnéznek!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése