Krisztina lotharingiai hercegnő (1565-1637)
Christine de Lorraine (Lotharingiai Krisztina) (1565-1637)
Palazzo Altoviti - Fintor palota (Borgo degli Albizi 18)
Az épület homlokzatán van több olyan dombormű, melyek szándékosan csúnyának készültek, csúnyának mondhatóak. Innen van a cím is, Fintor palota (Palazzo Visacci), ahol az épület homlokzatán Dante, Petrarca, Marsilio Ficino, Boccaccio, Amerigo Vespucci vicces képmását láthatjuk.
Firenze palotáinak néhánya, és ha megtalálom, akkor annak címei
Arciconfraternita della Misericordia, az Irgalmasság székháza, a Nemzetközi Vöröskereszt Bizottsága1880
1576 óta fekete csuklyás, fekete köpenyes emberek járták a várost és segítették az elesetteket, rászorulókat a közép és reneszánsz korban..., ha ma már nem is hordanak csuklyát, de a feladatuk ma is ugyanaz, segíteni a rászorulóknak! Gondoznak, segítenek, szállítanak..., mindezt ma is teljes inkognitóban, arcukat eltakarva...., és tulajdonképpen ezen firenzei példa adta Florance Nightingalenek a Nemzetközi vöröskereszt megalapítását 1880-ban.
"A vöröskeresztes mozgalom ötlete Jean-Henri Dunant svájci üzletembertől származik, aki 1859-ben megszervezte a solferinói csatatérről, a környező lakosság segítségével, a csatatéren maradt sebesültek ellátását. Látta, ahogyan a csata végén, napnyugta után a skapuláréjukon vörös színű keresztet viselő kamilliánus szerzetesek ellátják a sebesülteket és eltemetik az elhunytakat.[4][5] 1863-ban megalakította az Ötök Bizottságát, amelyből 1880-ban fejlődött ki a Nemzetközi Vöröskereszt Bizottsága.[6] "
Kongresszusi palota (Palazzo dei Congressi )
Egy négy utcával határolt nagy park közepén van maga az antik stílusban épült Kongresszusi palota, mely kertnek bejárata a Via Valfonda felől van. 1964-ben építették, de később, az épület modernizálásánál hozzáépítettek egy hatalmas előadótermet, amelyben 1200 személy is elfér.
-
Buonomini San Martino oratorio (Dante és Beatrice)
Buonomini San Martino oratorio
-